Чому бути доброю феєю шкідливо?

Всі добре пам’ятаємо Фею з казки «Попелюшка». Вона з’являється, коли потрібна її допомога, (здається, що в той момент Попелюшка навіть її не кликала), блискавично вирішує її проблеми — шикарний лук, зачіска, макіяж, карета і непомітно зникає… Думаю, майже всі сприймають Фею як позитивного персонажа і навіть не задумуються, а хто ж насправді ця загадкова жінка…

Чесно кажучи, я також до сьогоднішнього дня думала, що Фея — то наші внутрішні духовні сили, які допомагають у скрутні часи, або внутрішній голос доброї матінки.

Але якщо Фея — реальний персонаж, то це, скоріш за все, добрі Помагайки, Чіп-і-Дейли, які поспішають на допомогу, мами, що роблять домашку замість своїх дітей, жінки, які пораються по господарству так непомітно, тримають дім в чистоті, що ніхто й не здогадується, скільки на це пішло сил і часу.

Її особливості:

НЕПОМІТНІСТЬ. Якби я попросила згадати всіх позитивних персонажів казки, ви б, напевно, Фею зразу й не згадали. Вона ніби є, ніби нема, невидима, приходить, коли потрібна допомога. Вирішує навіть невирішувальні задачі, радіє, що вдалося допомогти, зробити щось таке чудесне, яке іншим не під силу. Думаю, тішиться від відчуття значущості і влади. Дорогенька, ти хоч раз світу повідомила, як тобі складно, важко фізично самій зі всім справлятися, ти попросила інших про допомогу, заявила про свої потреби? Авжеж ні, бо ти всесильна, ти ж Фея! Тому чому всі навколо так дивуються, що ти несподівано впала без сил, втратила інтерес до всього, стала байдужою, незадоволеною, захворіла, або ж просто вмерла…? Спробуй заявляти про себе вчасно і спробуй стати ПОМІТНОЮ, це не так страшно, як здається.

БЕЗТІЛЕСНІСТЬ. У казці фея з’являється не як людина, а як безтілесний дух. Зазвичай Рятувальники, Помагайки, Доброзичливці не мають контакту зі своїм тілом. У фокусі їх уваги — справа, яку вони мають зробити кров з носа, бо як же інакше підтвердити статус Чарівної Феї? Заборона бути слабкою, некомпетентною, лінивою відволікає від чуття власного тіла і можливості розслабитися. Тому вчасно задане собі питання: «Що, краще здохнути (вибачте, інші слова не дієві), захворіти, вигоріти, ніж не впоратися, програти, виявитися непотрібною?», допоможе стати не Феєю , а звичайною людиною зі своїм вичерпним потенціалом і ресурсом.

КОНТРОЛЬ. «Якщо ти не повернешся, Попелюшко, до дванадцятої ночі, то карета перетвориться в гарбуз, коні в пацюків і сама ти знову будеш страшною, брудною у своєму дранті,»- каже Фея, відправляючи Попелюшку на бал. Нормальне батьківське послання? За яким ми чуємо: «Без мене ти ніхто, якщо будеш мене слухатися, то будеш щасливою, впевненою, красивою…». За тотальною допомогою, підтримкою, бажанням взяти відповідальність за когось, приховується формування залежної поведінки. Крута вигода для Помагателя — ти завжди будеш від мене залежною, я завжди буду тобі потрібною… Антисценарій сепарації…

От ми й дійшли до істини, що справжнім виштовхувачем з системи і фрустратором, а отже живим джерелом дорослішання Попелюшки була не хто інша, як Зла Мачуха! О, дорогенька, а з тобою ми зустрінемося у наступних дописах.

P.S. Дорогі чоловіки, хоч стаття виглядає фемінно-орієнтованою, однозначно серед вас також є багато Чарівників)).

З любов’ю, Олена Тіунова

Опубликовано olenatiunova

Олена Тіунова - практикуючий психолог, PhD, кандидат психологічних наук, авторка та ведуча освітнього курсу "Основи арттерапії"

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s

%d такие блоггеры, как: