Продвигаемая

Які таємниці приховані за дверима кабінету психолога?

Сьогодні у більшості людей не виникає запитання: «Хто такий психолог?». Це спеціаліст, який допомагає вирішувати проблеми, пов’язані із внутрішнім світом людини, наприклад, порушення самооцінки, образу Я, переживання, з якими складно самому впоратися, невпевненість, тривога, страхи та інші емоції, що руйнують життя. Психологи допомагають у вирішенні міжособистісних проблем у налагодженні стосунків між людьми та конфліктів.

Продолжить чтение «Які таємниці приховані за дверима кабінету психолога?»

Лісник і Природа

Маю таку фантазію, що в стосунках жінка — то природа, а чоловік лісник, який вибирає жити в природі, пізнавати її, оберігати, живитися її плодами. Вона живиться власною енергією, живе власними циклами, перероджується сама по собі, до неї потрібно тільки бережливе ставлення, не споживацьке, не винищувальне. А його завдання — не потонути в її лоні (як піти за покликом мавки), а рухатися власним Шляхом, створюючи всі умови, щоб природа залишалася Живою…

З любов’ю, Олена Тіунова

Чому бути доброю феєю шкідливо?

Всі добре пам’ятаємо Фею з казки «Попелюшка». Вона з’являється, коли потрібна її допомога, (здається, що в той момент Попелюшка навіть її не кликала), блискавично вирішує її проблеми — шикарний лук, зачіска, макіяж, карета і непомітно зникає… Думаю, майже всі сприймають Фею як позитивного персонажа і навіть не задумуються, а хто ж насправді ця загадкова жінка…

Продолжить чтение «Чому бути доброю феєю шкідливо?»

Чому досягнення не дорівнює успіху?

Часто ми вважаємо, що наші досягнення дадуть нам відчуття самодостатності та успіху. Тому  життя перетворюється на колекціонування досягнень. Так з’являються «куточки слави» з грамотами, сертифікатами, медалями. Людина в гонитві за наступним вимпелом переможця може намарно розтрачати сили, втратити відчуття себе, розуміння, навіщо це потрібно. Чому ж людина не почувається успішною, а прагне все більше й більше досягати та їй складно зупинитися?

Продолжить чтение «Чому досягнення не дорівнює успіху?«

«РЕСУРС» модель посилення життєвих опор людини

З метою запобігання професійному вигоранню, подолання стресової ситуації та наслідків травматичних подій ми можемо звернутися до тих ресурсних каналів, які найчастіше використовуємо, або розвивати нові.

Продолжить чтение ««РЕСУРС» модель посилення життєвих опор людини»

Позиція дорослого – приймати зрілі рішення

Помилково вважати, що дорослість наступає з отриманням атестату зрілості. Психологічна зрілість проходить свої етапи розвитку і передбачає неабияку внутрішню роботу.

Чому прийняття рішень є ознакою дорослості? І чому так важко приймати рішення? Людина зволікає, відтерміновує прийняття рішення, оскільки, кожне рішення передбачає відповідальність  та наслідки.

Продолжить чтение «Позиція дорослого – приймати зрілі рішення«

Як перетворити свою лють на ресурс

Сьогодні часто люди звертаються за порадою, що робити з тією люттю, яка не має меж і захоплює людину цілком. Коли ми не вміємо нею керувати, вона може бути спрямована на близьких, або ж на себе…

Продолжить чтение «Як перетворити свою лють на ресурс»

Вивчена безпорадність

Сьогодні психологи звертають увагу на збільшення випадків прояву вивченої безпорадності серед населення.

Продолжить чтение «Вивчена безпорадність»

Батьки як контейнер дитячих емоцій

Сьогодні спостерігається цікава тенденція – батьки, ВПО, опинилися в ситуації близького контакту з емоціями власних дітей. Психологи  помічають стратегію уникнення і заперечення власних і водночас дитячих глибоких переживань втрати, невизначеності, беззахисності. Батьки, аби не контактувати на емоційному рівні, займають їх гаджетами, відволікаючими іграми.

Продолжить чтение «Батьки як контейнер дитячих емоцій»

Копінг-стратегії у вирішенні складних життєвих ситуацій

Копінг-стратегії  — це способи свідомого реагування на стрес. Сьогодні люди зустрічаються з непростими життєвими ситуаціями, щоденно долаючи виклики долі – військові дії, втрата власного житла, роботи, близьких, переїзди, пошук нових можливостей, адаптація на новому місці. На жаль, подолати кризу не кожен здатен конструктивно.

Продолжить чтение «Копінг-стратегії у вирішенні складних життєвих ситуацій»

5 простих способів знизити тривогу

Сьогодні, на жаль, тривога є незмінною супутницею життя багатьох людей у найрізноманітніших ситуаціях. Особливо зараз, коли звичний світ руйнується і ми не маємо впевненості, що нас чекає завтра.

Продолжить чтение «5 простих способів знизити тривогу»